Fiskars lumelabidas ei vea sind alt

Fiskars lumelabidas on paljude jaoks kvaliteedi tipp ning see pole üllatav. Tegu on tunnustatud ja pikaajalise kaubamärgiga, millele võib kindel olla. Muidugi, lumelabida enda ajalugu on veelgi pikem. Seni kuni inimesed on eksisteerinud koos lumega, on alati olnud ka küsimus, kuidas seda lund eest ära liigutada?

Lihtsast lahendusest tehnoloogilise tipptasemeni

Tänapäeval on pea igas valdkonnas püütud jõuda maksimaalse optimeerimiseni, kasutades innovaatilisi lahendusi. Muidugi on selline teaduspõhine lähenemine leidnud tee ka lumelabidate maailma. Näiteks Kaup24 veebipoeski müügilolev populaarne Fiskars lumelabidas on valmistatud kergekaalulistest aga tugevatest materjalidest ja disainitud võimalikult ergonoomiliselt. 

Ergonoomilisus tähendab siinkohal nii seda, et lumelabidas on kergesti kasutatav, kui ka seda, et lumelükkaja ei tee oma tervisele liiga. Korduvad ühte tüüpi liigutused, mis on lumelükkamisele omased, võivad ajaga mõjuda negatiivselt seljale, kätele, turjale ning jalgadele. Ergonoomilise käepidemega lumelabidas tagab mugava ja tugeva haarde ning õiges suuruses variant kindlustab, et ka tööasend on korrektne.

Mitu on parem kui üks

Kuigi räägime alati lumelabidast, siis ühe nimetuse alla mahub päris mitu eri varianti, nagu näed Hansaposti või mõne teisegi e-poe valikuga tutvudes. Ja on hea, kui kodus on need eri variandid ka olemas. Miks? Õige lumelabidas tähendab, et töö on nii ajalises kui kasutatud energia mõttes oluliselt efektiivsem ja keha jaoks säästlikum.

Näiteks sulgkerge, äsja sadanud lume eemaldamiseks on parim lumelabidas märkimisväärselt laiem ja suurema pinnaga. Need lumelabidad on tavaliselt ka kergema kaaluga, eriti kui valida kvaliteetne Fiskars lumelabidas.

Märga ja rasket lund ei ole enam nii lihtne lükata ja seda peab hakkama tõstma. Seejuures pole vajalik enam suure pinnaga laba. Pigem vastupidi, sest liiga suur labidatäis märga lund on lihtsalt liiga raskesti liigutav! Lai labidas on mõeldud kerge lume liigutamiseks. Märja ja raske lumega on olulisem hoopis lumelabida varre pikkus – liiga lühike vars tähendab seljavalusid, liiga pikk vars teeb liigutused ebaefektiivseks.

Kindlasti võiks olla olemas ka vahend jäätunud lume või lausa jääkihi purustamiseks. Selleks sobib hästi kas tugevdatud servaga – või lausa metallist – lumelabidas või veelgi paremini spetsiaalne jää purustamiseks mõeldud jääraud – näiteks Fiskars või Hecht brändidelt. Kuigi kvaliteetsed labidad võivad olla veidi kallimad, on see selge põhjusega. Kvaliteetne lumelabidas on valmistatud vastupidavatest materjalidest, tagades tõhusa ja mugava kasutuskogemuse ning kestab mitmeid talvehooaegu. 

Miks valida autosse Fiskars lumelabidas?

Kui lumelabida kuuris või koridorinurgas hoidmine on juba igati loogiline, siis tihtipeale ununeb ära, et üks lumelabidas võiks ka autos olla. Tõsi, reeglina ei lähe seda vaja end kui tarvis, siis on hea, kui on üks võtta. Olgu siis iseenda auto välja kaevamiseks, kellelegi abikäe ulatamiseks või kiire teeraja puhastamiseks.

Näiteks on lausa spetsiaalne Fiskars lumelabidas autosse. Või siis Subzero pikendatava käepidemega ehk teleskooptoruga lumelabidas. Selline lumelabidas mahub kokkupandud kujul igasse autosse, ent kui kasutada tarvis, saab varre paari liigutusega pikemaks teha ja ongi mugav kasutada. 

Talv tuleb alati ootamatult ning kindlasti ei taha olla sa selles inimmassis, kes tungleb pärast lumetormi kohalejõudmist poodidesse, et vajalikud abivahendid leida. Valmistu varakult, vii koju korralik Fiskars lumelabidas ning oota talve rõõmuga!