Tööriistad, mis peaksid olema igal aiaomanikul

Kõik, kellel on oma aed teavad, et selle eest hoolitsemine võtab palju aega. Selleks, et mõnel määral lihtsustada aia eest hoolitsemist, tuleb kasutusele võtta nutikad ja vajalikud aiatarvikud, mis aitavad töid kergemalt teostada. Oleme pannud kirja mõned näited tööriistadest, mis võiksid olla olemas kõikidel majaomanikel. Tutvu nimekirjaga ja vaata, mis sul oleks seal vaja soetada!

Aiakäru on üks põhiline abiline nii suures kui ka väikeses aias

Aiakäruta ei saa, see on vajalik kevadel, kui soovid ühest kohast teise taimede istutamiseks vedada mulda või istikuid. Riisu muru ja talvel lume alla jäänud kõdunemata taimesaadused kokku ja vii need aiakäru abil komposti. Rääkimata sügisest lehe riisumisest ja koristusest, kus on aiakäru abiks lehtede ära vedamisel. Niisked lehed, olgu need siis juba kotis või mitte, võivad olla väga rasked ja seetõttu on neid tihtipeale mõistlikum vedada aiakäruga. Ja kõigele lisaks pakub aiakäru ka lõbu sinu lastele, tõsta nad sinna sisse ja tee oma koduaias tore ning lõbus sõit! Erinevad aiakärud leiad loomulikult Hansaposti kui ka Kaup24 tootevalikust, heida pilk peale!

Muruniiduk hooldatud murulapi jaoks

Kõige kiiremini kasvab muru suvel ja sel ajal võib tulla ette, et seda tuleb niita lausa kaks korda nädalas. Loomulikult sõltub muruniitmise sagedus ilmast ja sellest, kui kiiresti reaalselt see kasvab, aga kindel on see, et see võtab kaua aega ja palju vaeva. Selleks, et niitmist lihtsustada, tuleb valida niiduk, mis sind selle töö juures kõige enam aitab. Kõige mugavam lahendus on valida robotniiduk, sest see masin teeb sinu eest töö ära. Kui sul on väga suur maa-ala, siis võid valida ka endale murutraktori. Väiksemas aias ajab asja ära ka klassikaline niiduk, mille kasutamisega võid saada lausa päevase sammude arvu täis.

Lumelabidas ning reha

Talvel suure lume korral on hea haarata kerge, kuid piisavalt suur lumelabidas või -sahk, millega käigutee puhtaks teha, et saaks ligi enda puukuurile või lihtsalt koduaiast välja astuda. Meie muutuvas kliimas ei saa üle ega ümber korralikust talvevarustusest ja aiaomanike puhul tähenda see kindlasti tööriistasid, millega lihtsustada lume lükkamist.

Muul ajal, nii kevadel, suvel kui ka sügisel leiab kasutust reha, seda nii erinevate taime jäänuste ja maha langenud lehtede riisumiseks, aga ka peenarde tegemiseks ja korrashoidmiseks. Isegi siis, kui sul on olemas lehepuhur, vajad korralikku reha, sest reha aitab sind väiksema koguse aiasaaduste kokku riisumisel.

Kastmissüsteem lopsaka aia jaoks

Vahete vahel võivad ka väga kuumad suved jõuda meieni ja seetõttu tuleb taimi tihedamini kasta, et need täiesti ära ei sureks. Selleks, et enda aias kõik taimed efektiivselt ära kasta, vajad korralikku kastmise süsteemi või voolikut, millega pääsed enda aiamaale ligi. See kulub ära ka meie tavapärastel suvedel, sest erinevad õitsvad lilled kui ka maitsetaimed vajavad kastmist, et kasvada suureks ja lopsakaks.