Puidust aiakiiged leiavad aina enam tee eestlaste koduhoovi

Eestlased on puidu usku ja seetõttu kaunistavad paljude inimeste terrasse ja hoove kvaliteetne puitmööbel, mida täiustatakse ka lõbusate mööbliesemetega nagu näiteks kiikedega. Puidust aiakiiged pakuvad rõõmu lastele, aga ka on mõnusaks istumiskohaks täiskasvanutele. Miks kaaluda puidust aiakiige soetamist ja kuidas integreerida see kogu aianurga sisustuse loomulikuks osaks? Tutvu soovitustega ja leia ka enda koduhoovi mugavad ja vastupidavad puidust aiakiiged.

Vastupidavad puidust aiakiiged koduhoovis

Puidust aiakiiged ei ole lihtsalt kiiged, vaid ka mõnusaks istumiskohaks. Sel põhjusel sobivad need hästi igale poole sinu hoovi, kus on hea rahus raamatut lugeda, nautida kauneid vaateid või jutustada pere ja sõpradega. Puidust aiakiiged on vastupidavad ja tugevad. Puit on väga hea valik aeda, sobides hästi ümbritsevate taimede ja puudega ning pakkudes suurepärast kvaliteeti, mis pea vastu aastaid. 

Puidust aiakiiged võib paigutada vaiksesse nurka, kuhu luua koht, kus saab oma mõtteid mõelda. See võib olla näiteks koduaia tiigi ääres või mõne lemmikpuu all. Aseta puidust aiakiik varjulisse kohta, kust on hea vaade. Loo sellest pesa endale kui ka kõikidele teistele pereliikmetele, kuhu saab tulla puhkama. 

Teine võimalus on see lisada mõnda aianurka, kuhu oled juba ehitanud terrassi või aiaköögi. Aseta puidust aiakiik sinna lähedale, et sul oleks vajadusel lisa istumiskohad ja mõnus paik, kus lapsed saavad vaikselt kiikuda.

Millised puidust aiakiiged on parimad ja kuhu need paigutada?

Muuda aiakiigega oma aed lõbusaks ja rõõmsaks paigaks. Kuid milline neist valida? Kõige klassikalisemad puidust aiakiiged on sellised, mis on ehitatud nii öelda raamile ja millel on tihtipeale ka vari. Nii saab kiikuda ka siis, kui vihma sajab ja vihmariided on lastele selga tõmmatud. Selline puidust aiakiik on stabiilne ja sobib vähemalt kahele täiskasvanule korraga kasutamiseks. 

Olemas on ka teistsuguseid kiikesid. Kui klassikalised puidust aiakiiged on ühepoolse kiikumiseks mõeldud pingiosaga, siis neid võib olla ka kaks tükki, asetsedes üksteise vastas. Sellised suuremad puidust aiakiiged on ideaalsed suure pere aeda. Kas kujutad ette, kui põnev on koos lastega sellel kiikuda ja naerda?! 

Muidugi on olemas ka väiksemad puidust aiakiiged, mida saab riputada puu külge või luua selleks spetsiaalne riputamise koht. Selline puidust aiakiik koosneb puidust kiigu alusest ja tugevast köiest või mõnest muust materjalist valmistatud nööridest, millega kinnitatakse kiik. Neid kiikesid võib olla hoovis lausa mitu. Kinnita puidust aiakiik turvaliselt puu või millegi muu külge ja loo lõbus hoov enda ja laste jaoks! Erinevad puidust aiakiiged saad valida välja laia tootevalikuga Hansaposti kui ka Kaup24 e-poodidest. Vali kõik oma aia jaoks e-poest ja loo ideaalne hoov mugavalt veebist tellimise abil.