Miks on hommik parim aeg treenimiseks?

SISUTURUNDUS

Kui mõned inimesed on juba koidikul ajal üleval, et jooksujalatseid kinni siduda, siis teised ei suuda enne keskpäeva kunagi trenni teha. Treenimiseks sobiva aja leidmine võib sõltuda nii isiklikust eelistusest kui ka füsioloogiast. Sellegipoolest oled ehk mõnikord mõelnud, et kas mõni kellaaeg on parem kui teine, et saavutada parimad ajad jooksulindil või saavutada paremad tulemused jõusaalis? 

Treening peaks alati andma hea enesetunde, kuid kui sinu lihased on hommikul veel valusad on raske end treeningule sundida. Rasketest treeningutest lihaste kiirema taastamise kohta lisainfot leiab siit. Kui sinu eesmärk on aga suurendada jõudu, võimsust, kiirust ja ehitada lihasmassi, siis peaksid kaaluma https://www.mrbiceps.ee/kataloog/spordilisad/kreatiini-tooted/ tooteid. Vaatame siinkohal aga lähemalt, miks just hommikult treenimine võib olla hea mõte.

Mida erinevad uuringud hommikul treenimise kohta ütlevad

Kui äratuskell heliseb on enamik inimeste puhul viimane mõte spordikott haarata ja jõusaali suunduda. Kuid hommikusel treeningul on mõned suurepärased eelised, mida tasub kaaluda.

Sinu harjumus võib olla järjekindlam

Oleme kõik ilmselt hommikul mõelnud mõtet: “Ma teen veidi hiljem trenni, kui olen mõne olulise asjaga valmis saanud”. Siis aga veereb päev õhtusse ja üks tegevus on ununenud. Muidugi on selleks trenn. 

Uuringud näitavad, et kui töökohustused seda lubavad, siis hommikuste treeningutega on lihtsam jätkata, kuna enamikul inimestel on hommikuks planeeritud vähem üritusi. Samuti on üsna lihtne lisada olemasolevale hommikusele rutiinile üks kiire treening. 

Võid seega avastada, et hommikust treeningut on lihtsam järjepidevana hoida. Mine uksest välja, enne kui jõuad veel isegi täielikult ärgata ja selleks ajaks, kui oled 100 protsenti ärkvel, oled juba treeninguga poole peal.

Hommikune treening jätab päevaks rohkem vaba aega

Kui oled pärastlõunaks juba oma trenni ära teinud on sul palju rohkem aega sõprade või perega koosolemiseks või rohkem aega veeta muude tegevustega, mis sulle meeldivad.

Sul võib olla vähem valusid

Kui kasutad liikumist ja treeningut kroonilise valu leevendamiseks, võib olla kasulik minna üle hommikusele treeningule. Uuringutes on leitud, et hommikul trenni teinud inimesed kogesid vähem kroonilisi valusid, kui õhtul trenni teinud inimesed.

Sa suudad paremini magada

Hommikused treeningud võivad samuti olla hea valik, kui oled rahutu magaja. Uuringud näitavad, et inimesed, kes treenivad hommikul, magavad rahulikumalt (ehk veedavad vähem aega ärkvel olles voodis lamades) ja ärkavad öösel vähem. 

Põhjus on paljuski selles, et treeninguga kaasneb kehaline aktiivsus ja adrenaliin ehk keha viimine ärevuse ja pinge seisundisse, millest rahunemine võtab oma aja. Hommikul treenimine annab sulle päeva alustamiseks energiat, kuid õhtuti treenides pikendad kunstlikult seda aega, mille jooksul keha suudab end taas rahulikku seisundisse viia. 

Seega, kui lähed praegu jõusaali kell 19:00 ja saa ei maga hästi, siis võibksid proovida hoopis kell 7:00 hommikul treenimist.

Hommikul treenides tunned vähem nälga

Selgub, et trenn võib aidata ka söögiisu vähendada. Uuringutes on leitud, et hommikul trenni teinud inimesed tarbisid palju vähem kaloreid võrreldes nendega, kes treenisid õhtul. Kui soovid päeva jooksul nälga eemal hoida, võib sinu jaoks sobivaks lahenduseks olla hommikune treening.

Suudad põletada rohkem rasva

Samuti on tõestatud, et inimesed suudavad tühja kõhuga treenides põletada rohkem keharasva ja hommikul on seda palju lihtsam teha kui õhtul.