Parim lehepuhur ja teised tööriistad, mis lihtsustavad aias tegutsemist

Miks mitte teha oma elu kergemaks, võttes kasutusele innovaatilisi lahendusi? Parim lehepuhur aitab säästa nii aega kui energiat, rääkimata mitmekülgsest oksapurustajast või sellest, et enam ammu ei kasutata muruniitmiseks lambaid. Tihtipeale oskame aga olemasolevaid võimalusi paremini hinnata siis, kui tuletame meelde, mis oli varasem reaalsus.

Oksapurustaja pakub lisandväärtust

Oksapurustaja kasutamine tähendab, et nii okste kui langenud lehtede kasutamiseks on sootuks rohkem võimalusi. Esiteks on võimalik valmistada multši, mis on alati vajalik. Teiseks saab väiksemaks purustatud okste-lehesodi komposti visata. Jah, lehti ja väiksemaid oksi võib ka niisama komposti visata, kuid siis võtaks kogu protsess oluliselt kauem aega. Muidugi võis ka varem põletamise asemel valida okste purustamise, ent see oli tunduvalt keerulisem, sest masina asemel pidi tükeldama-hakkima käsitsi. Ja kui ka masinad tulid, siis algul olid need suuremad, mõeldud pigem tööstuslikumaks kasutamiseks ja mitte sedavõrd kasutajasõbralikud ega ka sobiva hinnaga. Tänapäevane oksapurustaja on väga paljudes kodudes üks hinnatumaid aiatööriistu.

lehepuhur - parim lehepuhur

Miks valida parim lehepuhur?

Lehepuhurid on teiseks tööriistaks, mida kohtab üha rohkem ja mis asendavad tasapisi selliseid tööriistu nagu reha, luud või ka hari. Parim lehepuhur on mitmekülgne tööriist. Kui rehaga saab vaid riisuda, harjaga pühkida ning lumelabidaga vaid lund koristada, siis lehepuhur sobib väga hästi kõikideks nendeks ülesanneteks. Kergekaaluline akupuhur sobib enamikeks ülesanneteks, võimas bensiinimootoriga lehepuhur tuleb toime nii raskema lume kui märja lehekihiga.

Parim lehepuhur on ka ajaliselt efektiivne valik. Mõeldes sellele, kui töömahukas võis olla suurema ala riisumine, ei ole imestada, et mõnikord on lihtsam lehed oma kohale jätta. Selliselt „kompostimine“ nõuab aga üsna palju aega ja võib muru tervisele pikemas plaanis halvasti mõjuda. Parim lehepuhur on tööriist, mille kasutamine on sedavõrd mugav ja vaikne, et sa isegi ei pane tähele, kui töö juba tehtud.

parimad lehepuhurid

Uitavatest lambakarjadest võimsa muruniidukini

Enne kui muruniidukid jõudsid tavakasutusse, oli perfektselt hooldatud aiamuru saavutamine oluliselt keerulisem. Mõnikord võis abi olla loomadest – lambad või ka kitsed. Alati võis muru ka käsitsi lõigata, või siis piisavalt kõrget muru hoopis vikatiga niita. Tegelikult kasutati kõiki neid variante võrdlemisi vähe, enamikel inimestel lihtsalt polnud aega ega soovi maalapile muru kasvatada.

Oluline muutus tuligi koos muruniitjatega, mis muutis muru omamise ja hooldamise lihtsamaks, järkjärgult ka populaarsemaks ja nüüd on see täiesti tavapärane. Nüüd on muidugi aeg edasi läinud! Ühte tüüpi muruniidukite asemel saab oma valiku teha kümnete ja isegi sadade mudelite seast: iseliikuv muruniiduk, kogumiskastiga või ilma, elektri- või bensiinimootoriga, ehk hoopis murutraktor, millel istudes läheb ka suure ala niitmine lausa möödaminnes? Ja muidugi robotmuruniidukid, mis aitavad oluliselt säästa nii aega kui vaeva, sest sel ajal kui STIHLi iMOW® robot tööd teeb, saad ise oma aega meeldivamalt kasutada.

Automaatsed lahendused igas valdkonnas

Veel üks suur uuendus, mida on kerge ära unustada, puudutab kastmist ja niisutamist. Muidugi võib ka nüüd kasutada veetünne ja vesi kastekannuga vajaliku peenrani kohale tarida, kuid see nõuab aega ja rammu. Ka aiavoolikuga pihustamine ei päästa vajadusest ise aias kohapeal olla ja toimetada.

Seetõttu võib ühe enam kohata automaatseid voolikusüsteeme ja niisutajaid, mis hakkavad tööle vastavalt etteantud programmile. Automaatsüsteemid pakuvad vabadust, sest võid ka keset suve rahulikult mõneks ajaks puhkusele minna, ilma mureta et muru kõrbeb ja taimed närtsivad.

Millised nendest tarkadest võimalustest on sinu kodus juba oma koha leidnud ja millised tuleks kasutusele võtta? Võid olla kindel, et kui parim lehepuhur on katsetatud, automaatne kastmissüsteem paika pandud ja oksapurustaja esimesed tööpäevad teinud, ei suuda sa ära imestada, et neid lahendusi varem kasutusele ei võtnud.

lehepuhurid - parim lehepuhur