Mis on suve lahutamatu osa? Kindlasti grillimine ja grillid. Seetõttu suureneb grillide müük just suve lähenedes. Küsimus on selles, kas valida gaasigrill, söegrill või elektrigrill? Viimane variant on levinud pigem kortermajade rõdudel, kus elav tuli on keelatud ning elektritoide mugavalt lähedal. Kui aga otsida sobivat lahendust aianurka või terrassile, tehakse valik kahe esimese seast.
Kõigile tuttav söegrill
Väikesel ufogrillil on tõenäoliselt kõik vähemalt ühe korra viinereid ja sardelle sussutanud. Söegrilli kõrge küpsetuskuumus tähendab, et ei pea muretsema ka selle pärast, kas kõik kenasti läbi küpseb. Kõrge temperatuur on aga ka miinuseks, sest toit võib hetkega kõrbema minna. Seetõttu peaks söegrillil valima pigem kallima varianti, kus on olemas ka termomeeter ning õhuvoolu saab reguleerida.
Väga suureks plussiks on paljude jaoks mõnus suitsuaroom, mis küpsevale toidule nii muuseas juurde lisandub. Tugevama suitsuse maitse saamiseks on heaks nipiks puidulaastude lisamine. Eriti head mekki annavad toidule juurde näiteks pähkli- ja kirsipuu laastud.
Gaasigrillid igale grillmeistrile
Kui eelistuseks on gaasigrill, on valik isegi suurem. Kuigi nimi on sama, on võimalused ja disain väga erinevad. Näiteks alumiiniumist põletiga gaasigrill on odavam, kuid kestab vähem. Roostevabast terasest või valurauast põleti peale võib kindlam olla. Võrreldes söegrillidega on gaasigrillid reeglina suuremad, kuid suuruse pärast ei tasuks kohe gaasigrilli välja arvata.
Kui sa ei plaani just iga nädalalõpp autoreisile minna, pole vaja ka grilli suuruse pärast muretseda. Enamik grillõhtuid tehakse ikkagi kodus ja seal on gaasigrillid kui usaldusväärsed ja lihtsamalt kasutatavad kaaslased kindlasti omal kohal. Nagu gaasipliit, tagab ka gaasigrill kiire ja mugava toiduvalmistamise ning seejuures täpselt soovitud ühtlase temperatuuriga. See tähendab, et kullipilgul toidu jälgimise asemel saad vabalt külalistega suhelda.
Kokkuvõtvalt lähenedes saabki öelda, et söegrill sobib neile, kes naudivad kogu protsessi. Alates süte põlema panemisest ja sobiva temperatuuri ootamisest, lõpetades toidu küpsetamise ja jälgimise ning mõnusa suitsuse aroomiga. Gaasigrill on parem valik neile, kes tahavad kohe tegutsema hakata, ei soovi jamada süte põlemasaamisega ning eelistavat kindlat ja ühtlast temperatuuri.