Õhksoojuspump aias maja välisfassaadil – kuidas paigutada kaunilt?

Õhksoojuspump on populaarne kütteseadeldis madalate küttekulude ja ka mugava kasutuse tõttu.

Sinu tutvusringkonnas on kindlasti palju inimesi, kes kasutavad siseruumide kütmiseks õhksoojuspumpa. See torkab ka silma tänaval liikudes, sest õhksoojuspumbaga käib alati kaasas välimine osa, mis tuleb paigutada õue, näiteks välisfassaadile. Niimoodi võib ühelt hoonelt lugeda kokku kümneid erinevaid soojuspumba välisosasid.

Kolossaalsed õhksoojuspumba välisosad mõjuvad alatihti ebaesteetilistena. Meie anname sulle mõned head soovitused, kuidas paigutada õhksoojuspumba välisosa nii, et see ei oleks silma riivav.

  1. Paratamatu on see, et õhksoojuspumba välisosa peab olema paigutatud hoone välisseinale, seega ei tule kõne alla ükski teine variant (ka katus mitte!). Selleks, et seda stiilselt lahendada on soovituslik ära kasutada maja seina osa, mis ei ole põhilise tänava poolne. Niimoodi ei paista õhksoojuspump kõigile välja.
  2. Kui sul on rõdu, siis lase see paigutada rõdule. Tänavalt mööda kõndijad või sinu koduaias viibijad ei pruugi seda rõdu pealt üldse tähele panna.
  3. Ehita kena õhksoojuspumba kast. Kasti puhul on oluline see, et see oleks võimalikult avatud, et soojuspump saaks välisõhku kasutada. Ideaalsed on kastid, mis esiosast on kaetud hõredate võredega. Selline lahendus tuleb sulle ka kasuks sügisperioodil, kuna kaitseb õhksoojuspumpa puuokste ja lehtede eest, mis sinna vahele võivad jääda. Konsulteeri enne idee realiseerimist õhksoojuspumba edasimüüjaga.
  4. Soeta spetsiaalne õhksoojuspumba katus/vari, mis kaitseb soojuspumpa lehtede, okste jms eest ning varjab ka ära välisosa.
  5. Lähtu alati eelkõige nõuetest – ettevõtte KliimaMarket eksperdid panevad südamele, et alati tuleb ennekõike konsulteerida ekspertidega. Võta nende soovitusi kuulda, sest nemad teavad, kuidas ennetada riske ja paigaldada õhksoojuspumpasid.

Pea ka meelest, et paigaldades välisosa maapinnale liiga lähedale ei saa sulareziimist tekkiv sulavesi ära voolata ja talvisel ajal tekib sinna alla jääkiht, mida aeg-ajalt tuleb eemaldada. Liiga kõrgele paigaldades on seadeldist halb hooldada ja sulavesi kipub tilkuma mööda seina.

Õhksoojuspumpa soetades on siiski kõige olulisem mõelda sellele, kuhu paigutada selle siseosa, et kütmine oleks efektiivne ja säästlik. Seejärel tuleb vaadata, millised on parimad lahendused selle välisosa paigutamiseks, sest seda ei ole võimalik maja teise otsa paigaldada. Konsulteeri õhksoojuspumba soetamisel ekspertidega, kes aitavad valida õhksoojuspumbale õiged asukohad – Bestair ja KliimaMarket pakuvad professionaalsete ekspertide konsultatsioone.