Kevadine akende pesemine

Kevadine akende pesemine

Kuigi see aasta tundus kevade tulek venivat, siis nüüdseks on uus aastaaeg kindlalt kohale jõudnud ning talvise puhkeaja selja taha jätnud. Muidugi tähendab kevad õues tegutsemist, päikesepaistet ning looduse tärkamist. Aiahuvilistel on kindlasti juba näpud mulda pistetud, on tehtud esimesed mõnusad jalutuskäigud loodudes, kuid on veel tegevusi, mis tasub ette võtta just nimelt kevadel. Üheks selliseks on akende pesemine.

Puhtad aknad lisavad kodule sära

Aknapesu võiks planeerida mai teise poolde, kui enamik puid on õitsemise lõpetanud ning esimesed kevadvihmad aidanud tolmul kinni jääda. Vastasel juhul on aknad kohe pärast aknapesu sama mustad, kui nad enne olid.

Akende pesemine on mõndade inimeste arvates kõige tüütum töö üldse. Seetõttu on õigustatud küsimus, miks seda üldse vaja on. Ühelt poolt on asi väljanägemises – tolmukihiga kaetud akendest ei näe lihtsalt välja ja samamoodi väheneb märkimisväärselt ka tubadesse paistev päike. Tolmused ning määrdunud aknad jätavad ka lohaka mulje, rääkimata sellest, et ajapikku võib mustus klaasi ka kahjustad ning siis tuleb tegeleda akna väljavahetamisega.

Varasemalt oli populaarne akende tavalise pesuvahendiga pesemine ning siis ajalehepaberiga läikima hõõrumine. See lähenemine toimis väga hästi aastakümneid tagasi, ent nüüdseks on uued vahendid, mis aknapesu lihtsaks teevad. Küll on aga vaja teada, mida kasutada ja kuidas aknaid puhastada.

Olulised nipid aknapesuks

Näiteks, kas sa teadsid, et enne aknaklaaside kallale minekut on väga tähtis ka aknaraamid üle pesta? Tihtipeale koguneb mustus ja tolm hoopis sinna ja raamipesu viimaseks jättes on vaja aknapesu kohe uuesti ette võtta. Või et aknapesu Tallinnas tehakse reeglina tihedamini kui mõnes lõuna-Eesti külas, sest linnakeskkond on lihtsalt niivõrd palju mustem?

Levinud puhastusvigadest rääkides võib välja tuua selle, et inimesed kipuvad liiga palju puhastusainet kasutama või pesevad aknaid liiga palava ilmaga. Esimesel juhul jääb puhastusaine akendele värviliselt virvendama, teisel juhul kleepub aga aknaklaasi külge tugevalt kinni ning sellest on keeruline lahti saada. Väikesed nipid ja kogemustel põhinevad teadmised aitavad töö kiiremini ja paremini ära teha.

Kui aknapesu on midagi sellist, mida pidevalt edasi lükkad, tasuks ehk palgata koristusfirma, kes ebameeldiva töö sinu eest ära teeb? Aknapesu hind ei ole sugugi nii kallis, kui kardetakse. Ja boonusena saad aknapesust vabaks jäänud aega kasutada oma parema äranägemise järgi.