Milline mööbel sobib aeda?

Eestlased armastavad veeta soojemal ajal võimalikult palju aega õues. Kui sul on oma aed, siis muuda see kevadeks ja suveks idülliliseks kohaks, kus lõõgastuda ja oma perega kvaliteetset aega veeta. Kui mõtled, millist mööblit oma aeda soetada, siis alljärgnevalt anname sulle selles osas nõu.

Aiamööbel peab olema praktiline ja vastupidav

Eestimaa suvi – see võib olla päikseline ilm koos 30-kraadise õhutemperatuuriga, aga ka vihmane ja sombune. Ilmastik muutub kiiresti ja seetõttu on oluline, et aiamööbel oleks piisavalt vastupidav, et kannataks suuremaid temperatuurikõikumisi, sadu ja UV-kiirgust.

Üks väga hea, stiilne ja vastupidav valik on puidust aiamööbel. Puit on alati kindla peale minek ja see peab vastu mitmeid hooaegasid. Küllaga on vaja täispuidust mööblit igal hooajal hooldada, muidu ei säili selle kaunis välimus nii pikalt nagu sooviksid.

Teine väga populaarne valik on aiamööbel rotangist. Rotangi suureks eeliseks on selle materjali kergus: sa ei pea palju vaeva nägema, et aiadiivanit või toole liigutada. Teiseks on tegemist äärmiselt vastupidava ja vähe hooldust nõudva materjaliga. See peab niiskust ja peab ka päikese käes hästi vastu.

Selleks, et aiamööblil aja veetmine oleks eriti mõnus ja mugav, võiks sinna peale soetada istumise padjad ja muu tekstiili. Tekstiili soetamisel tuleb aga tähelepanu pöörata materjalidele. Mitte kõik materjalid ei ole sobilikud õues kasutamiseks. Spetsiaalselt aeda mõeldud tekstiilid on nii niiskuse- ja UV-kindlad. See tähendab seda, et need kuivavad kiiresti ja liiga kõrge UV-kiirgus ei riku materjali kvaliteeti ega värvust.

Soeta aiamööbel, millele leiad rakenduse

Kui aiamööbli materjal on valitud, siis mõtle sellele, milliseid mööbliesemeid sa vajad oma aias, terrassil või rõdul. Siin tuleb lähtuda sellest, mis mahub sinu aianurka või rõdule ja ka sinu vajadustest. Aiamööbli valik on niivõrd suur, et sa võid osta peaaegu kõike, nii aeda mõeldud diivani, lamamistoolid, söögitoolid, laua ja palju muud.

Mõtle läbi, mis on need esemed, milleta ei saa aias hakkama. Võib-olla on selleks vaid söögilaud ja toolid? Kui sa armastad päikese käes raamatut lugeda ja lebada, kaalu lamamistoolide või aia diivani soetamisele. Kuna aiamööbel võib minna maksma üpriski palju, siis soeta esmavajalik sel hooajal ja juba järgmisel täienda mööblit puuduolevate esemetega.

Kaunista aianurk, rõdu või terrass

Ainuüksi aiamööbel ei muuda sinu aianurka õdusaks, vaid seda teeb kogu kooslus. Aseta mööbel terrassile või rõdule ja kaunista seda ka taimede, valgustite ja muuga. Planeeri ka sinna teisi toredaid dekoratsioone, mis teistel ei ole ja lase need endale puidust valmistada. Aia oluliseks osaks on lilled, aga miks mitte ka maitsetaimed. Istuta kaunitesse pottidesse oma lemmiktaimed ja aseta need aeda nii, et kaunistad kogu terrassi. Kui armastad õues süüa teha, siis istuta mõned maitsetaimed terrassi lähedale, et saaksid neid kergelt haarata, kui hakkad toitu valmistama või serveerima. Maitsetaimed on nagu ka lilled, mis toovad sinu terrassile värskust. Viimaseks, ära unusta valgusteid! Õdusateks õhtuteks vali kaunid valgusketid või laternad, kuhu sisse asetada põlevad küünlad. Väiksem tulease on samuti midagi, millele mõelda.

Kaunista oma aed, rõdu või terrass õdusaks paigaks, kus soojasid päevi ja õhtuid nautida!