kuppelmajad

Kuppelmajad – uuenduslik ja universaalne idee igale kinnistule

Kuppelmaja on suhteliselt väljakujunenud ehitusprojekt, mis sisaldab kõike, mida tavapäraselt kodult oodata võiks, ergonoomilisemasse vormi, kuid tean, et see on taastekkimas.

Kuppelmaja on populaarsust kogunud üle Eesti, eriti päikeselisele hooajale lähenedes. Kuppelmaja müük näeb samuti positiivset kasvu, nii et võib-olla on aeg õppida, millest see kõik käib?

Maja valimine (olgu see siis väike juurdeehitus või või täis suvekodu) on alati oluline ja keeruline otsus. Kuid tänu paljudele disainilahendustele, ehitusprojektidele ja ehitusfirmadele leiate kindlasti oma maitsele ja eelarvele sobiva.

Aiamaja Domelor on kindel ja moderne lahendus:
Kuppelmaja - kuppelmajad

Siiski, et otsustada oleks lihtsam, siis miks mitte kaaluda kuppelmajade vaatamist? Nendest võib hõlpsasti saada suurepärane laiendus igale kinnisvarale, kuid vähese vaevaga neist saab sama lihtsalt eraldiseisev täielikult möbleeritud maja.

Aga kõigepealt…

Mis on kuppelmaja?

Kuppelmaja on samasugune nagu iga teinegi maja, välja arvatud veidi omapärane vorm. Kuppelmajad on ehitatud, nagu nimigi viitab, kuplikuju või kerakujuliseks, mis sisaldab mingisugust kestakarkassi. Sõltuvalt sellest, kuidas te seda vaatate, on üldiselt kaks peamist tüüpi kuppelmajad, mille vahel saate eristada geodeetilise kuppelmaja ja monoliitse kuppelmaja.

Geodeetiline kuppelmaja on põhimõtteliselt lihtne kuppelmaja, mille osad koosnevad omavahel ühendatud kolmnurkadest, suurendades nende stabiilsust ja muutes need palju tõhusamaks. Kuigi need on üsna vastupidavad, on sellise konstruktsioonitüübi üheks miinuseks üldise konstruktsiooni nõrgenemine, kui üks liigenditest lahti läheb.

Monoliitsed kuppelmajad on seevastu kodud (või suvemajad), mille välisilme koosneb ühekihilisest materjalist – see võib ulatuda kõigest puidust betoonini. Valides need ehitada ühest materjalist, on sellised kodud tavaliselt väga vastupidavad ja suurepärase isolatsiooniga.

Kuppelmajade puhul on disainieelistus individuaalne küsimus. Saate hõlpsasti valikutega mängida ja vaadata, mis teile kõige paremini sobib.

Kuppelmaja majutus

Kas olete hiljuti mõelnud puhkusele? Väärib märkimist, et kuppelmajadest on peale traditsioonilise laiendusena armsa väljanägemise saanud ka populaarne puhkekoht.

Tänu oma liikuvusele saab neid paigutada kõige uhkematesse kohtadesse, pakkudes samas kõiki hotellitoa mugavusi. Kuppelmajad Eestis pakuvad suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet ning neist võib saada sinu järgmine imeline puhkusekoht, kuppel majutus on suurepärane võimalus kogeda midagi uut ja nautida linnamelust eemal veedetud aega.

Ükskõik, kas valid Tahkuranna kuppelmaja või muu kuppelmajad Eestis, saad täismaja endale ainult murdosa hinna eest – midagi, millest ei saa mööda minna. Kui arvestada, kui palju raha eest saab, muutub kuppelmaja rent üsna mõistlikuks.

Kuppelmaja eelised, ehk kas sulle sobib kuppelhoone?

Nüüd, kui tead, mis kuppelmajad on, on aeg mõelda, kuidas saaksid selle ostmisest kasu saada. Kuppelmajadest võib saada suurepärane eraldiseisev kodu, kodukontor või isegi midagi muud. Lisaks painduvusele on kuppelmaja hind selle üks suurimaid eeliseid.

Üks parimaid põhjuseid kuppelmaja ostmiseks on energiatõhusus. Kuppelmajad on energiakasutuse osas uskumatult tõhusad. See taandub peamiselt maja suurusele – nii väikese hoone toiteallikaks ei ole vaja tervet hunnikut. Osa sellest energiatõhususest toetub isolatsioonile, eriti monoliitsete kuppelmajade puhul. Nad suudavad kergesti soojust säilitada, muutes need heaks kohaks kasutamiseks isegi talvel. Lisaks peavad kuppelmajad vastu ka karmidele ilmastikutingimustele, mis võib Eesti kliimas olla väga väärtuslik. Kuppelmaja soojendamiseks on võimalik soetada juurde soojakiirgurid.

Veel üks kindel põhjus kuppelmaja hankimiseks on madal hind, sealhulgas selle ehitamine. Kuppelmajad võivad olla suurepärased kommunaalmaksete vähendamiseks, kuid aitavad ka oluliselt säästa materjale. Vähese pinna tõttu kulub kuppelmajade ehitamiseks palju vähem materjale. Säästmist saate alustada algusest peale – heade ostuvõimaluste hulka kuuluvad Kaup24 ja Hansapost, kust leiate hea valiku soodsa hinnaga kuppelmajasid igale maitsele. Pea meeles, et kuppelmaja ehitus ei tohiks olla kallis (ehitusprojekt saab olla lihtne ja soodne).

Lõpuks on need heaks vahelduseks. Kui olete väsinud sellest, et kõik kodud näevad välja ühesugused, siis miks mitte mängida kujundustega ja vaadata, kas kuppel jääb külge? Kuppelmaja on ainulaadne ja uudne ning lisaks paljudele suurepärastele eelistele teeb sellest väga hea ostu.

Loe ka miks võib sinu aeda sobida klaasist aiamaja või tugevast polükarbonaat klaasist aiamaja.