Tugev aiakäru on mitmekülgsem lahendus, kui sa arvad!

Otsides sobivaid tööriistu ja töövahendeid, soovime alati leida kvaliteetsed, mugavad ja kauakestvad lahendused. Nii on lood ka siis, kui otsitavaks on tugev aiakäru. Samal ajal võib aga tekkida küsimus, kas on mõtet ühe lihtsa aiakäru valimisele nii kaua aega kulutada? Kindlasti on! Võib olla üllatav, aga parim aiakäru on tegelikult üks väga mitmekülgne töövahend!

Miks valida ühe- või kaherattaline aiakäru?

Muidugi on aiakäru vajalik aiandusega seotud tegevusteks. Nii saab peenralt viia kompostikasti ülestõmmatud umbrohud ja kuivanud lehed-varred, ja ka tuua peenra juurde istikud, mis mulda panna. Mõeldes just taimede rohimisele, istutamisele ning hooldamisele, on kõige klassikalisemaks valikuks lihtne ühe rattaga aiakäru.

See tugev aiakäru on samal ajal väga hea manööverdamisvõimega ehk saab liigutud nii peenarde vahelistel kitsastel radadel kui võtta järsemaid kurve. Ühe rattaga tugev aiakäru ei ole aga kõige stabiilsem lahendus ehk aiakärus tasuks vedada pigem kergema kaaluga asju ning juht peab olema ettevaatlik, et käru liiga raske koorma all või hoolimatu käsitluse tõttu ümber ei kukuks.

Stabiilsem alternatiiv on kahe rattaga tugev aiakäru Hansapost e-poest. Tänu oma ehitusele sobib kahe rattaga aiakäru tavaliselt ka suuremas mahus ja kaalus asjade transportimiseks ning sellega tulevad toime ka väiksema kogemusega kärujuhid. Mis võidetakse stabiilsuses, kaotatakse aga manööverdamisvõimes ehk tuleb otsustada, kumb on hetkel tähtsam.

Parim aiakäru raskete asjade vedamiseks

Kasutades aiakäru peamiselt ehitusmaterjali, küttepuude või aiamööbli transportimiseks, on väga oluline jälgida käru kandevõimet ja mahutavust. Alati võid võtta natuke suurema mahutavusega käru, et oleks ka  varuruumi. Tavaliselt on aiakärude kandevõime 60-150 kg, kuid raskemate tööde tegemiseks leidub mudeleid, mille kandevõime ulatub kuni 500 kiloni!

Mõnikord on ette teada, et raskeid kärutäisi tuleb ikka väga palju või soovib käru kasutada ka inimene, kelle jaoks on liiga raske käruga toimetamine keeruline või suisa võimatu. Sellisel juhul võib ära kasutada tehnoloogia eeliseid: Kaup24 Makita toodete seas on olemas ka isevedav akuga tugev aiakäru.

Tugev aiakäru kui tõld, vanker või liikuv voodi

Olenemata sellest, milline aiakäru osta, muutub see ühel hetkel tõllaks või kosmoselaevaks või vankriks või millekski muuks, mis lastel pähe turgatab. Ei ole halb mõte juba eos arvestada sellega et aiakäru läheb aegajalt peenarde vahelt kaotsi. Selle asemel tasub hoopis ette mõelda, sest tugev aiakäru võib olla lahendus ka laste transportimiseks!

Kokkupandav neljarattaline aiakäru on ideaalne lahendus kus tavalist käru pole enam tarvis, kuid aegajalt väsivad laste jalad ära ning tahaks puhata. Nii tulebki aiakäru kaasa festivalile, poeskäigule, kontserdile, linnamatkale, ekskursioonile, randa või ka lihtsalt pikale jalutuskäigule, mis lõppeb toreda piknikuga. Piknikukraam käib muidugi aiakärusse!

Nimest hoolimata ei pea aiakäru kasutamine piirduma sugugi ainult aiaga seotud töödega. Nagu näha, on tugev aiakäru abiks ka ehitusel ja ägeda pikniku pidamisel. Pole vaja teha muud, kui vaid leida sobiv mudel ning ongi üks universaalne töövahend kodus olemas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *