Rattahoidjate tüübid

Sõidate puhkama, rattavõistlusele või mujale ja tahate lihtsalt ratta kaasa võtta? Aga võib olla plaanite ratast väikeses ruumis hoida ja vahel seda remontida või hooldada? Pole probleemi! Selleks sobivad suurepäraselt jalgrattahoidjad

Rattahoidjad saab jagada kolme gruppi:

  • Transportimiseks mõeldud rattahoidjad
  • Hoidjad (või teisiti öeldes alused), mis on mõeldud remontimiseks ja hooldamiseks
  • Hoidjad, mis on mõeldud ratta siseruumis hoidmiseks

 

Transportimiseks mõeldud rattahoidjad

Transportimiseks mõeldud rattahoidjad on eriti hea lahendus neile, kes armastavad matkata ja aktiivselt aega veeta. Seda tüüpi hoidjaga saab transportida ohutult ja mugavalt, sõltumata sellest, kas sõidate mere äärde, suvilasse, jalgrattavõistlusele vms. 

Transportimiseks mõeldud jalgrattahoidjaid võib olla kolme tüüpi: 

  • katusele paigaldatavad; 
  • auto tagaosale paigaldatavad; 
  • konksu külge paigaldatavad.

Rattahoidjal saab (sõltuvalt selle mudelist) transportida 1, 2, 3 või isegi 4 jalgratast. Milline mudel sobib kõige paremini teie autole, sõltub kõige sagedamini autotootjast ja -margist. Mõned tootjad võivad pakkuda ka universaalseid rattahoidjaid.  

Üks populaarsemaid rattahoidjate tootjaid on THULE. THULE on funktsionaalsed, turvalised ja pikaealised tooted Rootsist. Praegu müüakse rootslaste THULE toodangut enam kui 136-nes riigis üle maailma. Erand ei ole ka Eesti. Tähtis on mainida, et igat Thule rattahoidjat testitakse, et see vastaks kõrgetele ohutusnõuetele ja teeniks enam kui ühe aasta. Testimiskeskustes mõõdetakse ka korrosiooni-, kuuma- ja külmakindlust ning tehakse surve- ja muid katseid. Just nimelt seepärast võib olla kindel, et toode teenib eriti kaua. 

 

Jalgrattahoidja, mis on mõeldud remontimiseks ja hooldamiseks

Mõnikord on maa peal seisvat jalgratast ebamugav remontida. Selle probleemi lahendamiseks on loodud spetsiaalsed rattahoidjad (või teisiti öeldes alused). Kui ratas on tõstetud alusele, on palju mugavam käigukasti ja pidurisüsteeme reguleerida, ketti määrida ja muid rattahooldusega seotud töid teha. 

 

Hoidjad, mis on mõeldud ratta siseruumis hoidmiseks

Kui rattal ei ole tugijalga ja te ei taha ratast vastu seina toetada, on mugav lahendus ratta ladustamiseks mõeldud hoidja. Selle saab kinnitada seinale või lakke, hoides jalgratast esirattast või raamist vertikaalses või horisontaalses asendis. Mõned hoidjad mahutavad mitte ühte, vaid koguni kahte või kolme jalgratast. Kodus on jalgrattahoidja hea lahendus neile, kes soovivad ruumi säästa. Selline hoidja on kasulik nii korteris kui ka rõdul, kuuris või garaažis, kui jalgrattaid on rohkem kui üks. Kui hoiate jalgratast garaažis, kuuris või rõdul, on soovitatav see katta spetsiaalse jalgrattakattega, mis kaitseb tolmu eest.

 

Transportimiseks, hooldamiseks või hoidmiseks mõeldud rattahoidjaid saate osta jalgratta internetipoes   www.bikko.ee.