Maasoojuspumbad kasutavad siseruumide kütteks ja tarbevee soojendamiseks maasse salvestunud energiat. Teisisõnu nimetatakse seda maakütteks. Maaküte on iga aastaga järjest enam tekitanud huvi ka eestlastes mugava ja säästliku kütte võimaluse üle. Kui kulukas on maaküte, kuidas toimib maakütte paigaldus ning mis on maasoojuspumba hind koos paigaldusega?
Kui palju maksab maakütte paigaldus?
Maakütte paigaldus ja hind sõltub paigaldustööde keerukusest ja vajaliku maakollektori pikkusest. Küllaga on võimalik rääkida hinnakirja suurusjärgust üldiselt – maakütte paigalduse hind on 2 000-4 000 eurot, maasoojuspumba hind u 3 500-6 500 eurot. Maasoojuspumba hind koos paigaldusega on keskmiselt 5 000-7 000 eurot sõltuvalt seadmest ja paigalduse keerukusest. Valides võimsamad seaded tõuseb ka maasoojuspumba hind koos paigaldusega. Maasoojuspumba paigalduse hind tuleb järgi uurida edasimüüjatelt, kes oskavad algandmete põhjal pakkumise koostada.
Mida sisaldab maakütte paigalduse hind?
Paigaldus sisaldab kõike – alates ettevalmistustöödest, sh mõõdistused, paigaldamisest, testimisest kuni kasutusõpetuseni. Maakütte paigaldus eeldab väga keerulisi ehituslikke töid, mistõttu on oluline, et see oleks teostatud professionaalse pakkuja poolt. Soovitame kasutada edasimüüjate poolt soovitatud paigaldusettevõtteid. Sellega tagate kvaliteetse paigalduse.
Maakütte paigaldus ja tööd kestavad üldjuhul 3-5 päeva, millest suuremahulisem on maakütte kollektori paigaldamine. See on ka peamine, millest sõltub paigaldustööde kogupikkus, sest vajamineva kollektori pikkus on objektidel väga erinev.
Miks valida maaküte?
Maakütte pooldajad toovad välja, et tegemist on mugava, keskkonnasäästliku kütteallikaga, mis sobib ideaalselt elumajade kütmiseks. Nii see on, maaküte kasutab kütmiseks soojust, mis on maapinda salvestunud. Nutikas tehnoloogia, mis suudab ära kasutada energiat, mida on meil alati olemas, on nutikas lahendus pea igasse kodusse. Maakütte paigaldus eeldab aga suuremat vaba maapinda, kuhu panna maakütte kollektor, mis aitab nn kokku koguda soojusenergia maa seest. Meeles tuleb pidada, et 3,6 meetrit vaba maapinda on vaja umbes 1- ruutmeetrilise pinna kütmiseks.
Maakütte elektrikulu on madal ja kasutegur kõrge, see tähendab, et maasoojuspumbad suudavad minimaalse elektrikuluga toota mitmeid kordi rohkem soojusenergiat. Seda iseloomustab kasutegur, mis kaasaegsetel mudelitel on 3-5.
Maaküte on mugav ja loodussõbralik – investeeri küttesse, mis on kiire tootlikkusega!